Tworzenie stystemów raportowych

Wprawdzie wielu informatyków pogardza takimi narzedziami, jak Excel, jednak nie bez przyczyny narzędzie to stało się tak powszechnie popularnym instrumentem na całym świecie. Niezależnie od tego, czy W Państwa przedsiębiorstwie wykorzystuje się oprogramowanie Microsoftu, czy też działacie Państwo w środowisku Open Office, jest prawie nieprawdopodobne, abyście nie wykorzystywali arkuszy kalkulacyjnych. A skoro już służą one komunikacji chociażby jako tzw GUI (interfejs użytkownika), to dlaczego nie wykorzystać funkcjonalności tego narzędzia w zakresie zbierania i archiwizacji danych?

Oczywiście w przypadku, gdy dane te są wyjątkowo wrażliwe i należy koniecznie zadbać o zabezpieczenie ich przed atakiem, to excel nie będzie właściwym środowiskiem, ponieważ nie został zaprojektowany do tworzenia niemożliwych do sforsowania zabezpieczeń. Zupełnie bezpiecznych narzędzi komunikacji oczywiście nie ma, ale zabezpieczenia występujące w Excelu są dla hackerów łatwiejsze do ominięcia, niż niektórych systemów.

Jednak dla większości rodzajów zastosowań i w przypadku zdecydowanej większości użytkowników, w tym nawet w przypadku dostępu do raportów pracowników IT, systemy raportowe działające wewnątrz organizacji a oparte na Excelu są wystarczająco bezpieczne. Dlatego, choć założyciel E-CFO sam pełnił rolę "naczelnego bezpiecznika" w obsługującym wiele milionów klientów przedsiębiorstwie należącym do ogromnej międzynarodowej korporacji o bardzo surowych regułach bezpieczeństwa IT, to z pełnym przekonaniem będziemy namawiać Państwa na wykorzystywanie narzędzi analitycznych, takich jak Excel również do większości zadań raportowo-sprawozdawczych. Jesteśmy też w stanie odpowiednie narzędzia dla Państwa wytworzyć.

Oczywiście tam, gdzie poziom bezpieczeństwa i obieg informacji tego będą wymagać, będziemy podpowiadać jak ograniczyć ryzyko nieuprawnionego dostępu do danych. Podpowiemy też jakich użyć narzędzi.

Google Analytics Alternative